>

Mocne wsparciew trudnych chwilach

Podział Majątku Wrocław

Podział majątku może zostać przeprowadzony przy orzekaniu rozwodu albo po orzeczeniu rozwodu. Pierwsza sytuacja jest wygodniejsza i szybsza, jednak wymaga spełnienia określonych warunków. Taki podział majątku jest możliwy na wniosek przynajmniej jednego z małżonków, jeśli oboje są zgodni co do swoich udziałów w majątku wspólnym, a sam podział nie przedłuży postępowania rozwodowego. Podział majątku przy rozwodzie nie jest normą. Skonfliktowane strony nie zawsze potrafią dojść między sobą do porozumienia, a tym bardziej zaproponować uczciwego sposobu podziału. Brak zgody co do udziałów wymaga rozwiązania w ramach postępowania sądowego. Każdy uczciwy adwokat potwierdzi, że przed podjęciem decyzji o wkroczeniu na drogę sądową, warto spróbować rozwiązać sprawy majątkowe polubownie. Dokonanie podziału przed notariuszem pozwala zaoszczędzić wiele nerwów, dlatego gdy istnieje choćby cień szansy na porozumienie, dobrze jest to wykorzystać.Sądowy podział majątku czasem jest konieczny. Nie obejdzie się bez pomocy prawnej

 

Podział majątku jest możliwy, kiedy ustanie wspólność ustawowa. Jeśli ugodowe rozwiązanie nie wchodzi w grę, pozostaje postępowanie sądowe. W określonych okolicznościach w Sądzie można walczyć o nierówne udziały w majątku wspólnym. W udowodnieniu zasadności żądań nieoceniona bywa pomoc specjalisty. W sprawach o podział majątku jest nim adwokat rodzinny z wieloletnim doświadczeniem w branży. W mieście Wrocław ze wsparcia dobrego adwokata możesz skorzystać, zgłaszając się do naszej kancelarii. Tworzymy zespół prawników, którzy z zaangażowaniem prowadzą sprawy rodzinne – między innymi o podział majątku przy/po rozwodzie oraz o alimenty na dziecko/współmałżonka. Opowiedz nam o sytuacji, w jakiej się znajdujesz. Przeanalizujemy sprawę i ocenimy, czy aby na pewno umowny podział majątku nie jest możliwy. Gdy zajdzie taka konieczność, będziemy reprezentować Cię przed Sądem. Doskonale znamy procedurę. Zajmiemy się przygotowaniem stosownych wniosków, ustalimy rzeczywisty skład majątku wspólnego i kompleksowo poprowadzimy postępowanie, cały czas pozostając przy Twoim boku i służąc fachową radą. Jeżeli szukasz rzetelnego adwokata z miasta Wrocław, zgłoś się do kancelarii adwokackiej Jerzy Chojka. Dołożymy wszelkich starań, by sprawa o podział majątku rozstała rozstrzygnięta na Twoją korzyść.

 

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

kom: 730 537 716

Informacje: Prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie spotkania.

 

 Siedziba główna:

ul. Świebodzka 2A lok. 1,
50-046 Wrocław

 

 

Podział majątku, czyli jak szubko i skutecznie zamknąć całe postępowanie

 

Postępowanie sądowe o podział majątku to nieodłączny element rozwodów. Bardzo często kwestie dotyczące podziału majątku powodują wśród małżonków powstanie przysłowiowej kości niezgody. Ale czy zawsze? Oczywiście, że nie! Zdarzają się przypadki, kiedy rozpadające się małżeństwo jest w stanie dojść do porozumienia i wypracować warunki podziału majątku, a wtedy całe postępowanie kończy się znacznie szybciej. Jeżeli jednak wspólne ustalenie podziału majątku jest niemożliwe, czas rozważyć profesjonalną pomoc prawną. Chojka Kancelaria Adwokacka znajdująca się w mieście Wrocław już od wielu lat profesjonalnie prowadzi sprawy związane z prawem rodzinnym. Mamy niezbędną wiedzę i doświadczenie aby skutecznie prowadzić sprawy o podział majątku.

 

Dobry adwokat zadba o polubowny podział majątku oraz zaoszczędzi Ci niepotrzebnego stresu

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami podział majątku można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszy jak już wspominaliśmy jest możliwy tylko i wyłącznie wtedy, gdy obie strony są w stanie wypracować kompromis co do warunków podziału. W takich sytuacjach nie ma konieczności rozpoczynania postępowania sądowego. W takich sytuacjach ustalone warunki podziału najlepiej spisać w formie umowy. W niektórych sytuacjach umowny podział majątku będzie wymagał formy aktu notarialnego. Jeśli jednak każda rozmowa małżonków o wspólnym majątku sprowadza się do kłótni, powinnaś skorzystać z pomocy adwokata. Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnej? Po pierwsze dlatego, że doświadczony adwokat zna prawo i doradzi Ci najlepsze rozwiązania. Ponadto adwokat prowadzący podziały majątku pomoże Ci również w negocjacjach i spisaniu umowy. Dlatego zanim sprawa zostanie skierowana do sądu warto sprawdzić, czy możliwy jest polubowny podział majątku z pomocą adwokata.

 

Chojka Kancelaria Adwokacka w mieście Wrocław – pomoc prawna jakiej potrzebujesz

 

Podział majątku umożliwia także ustalenie nierównych udziałów w majątku wspólnym. Kiedy małżonek miał np. problemy z hazardem lub pomimo dobrego wykształcenia nie podejmował pracy, sąd może w takich sytuacjach przyznać Ci większą część majątku. Sytuacje kiedy takie ustalenia mają miejsce w toku negocjacji należą do rzadkości. Pozostaje więc postepowanie sądowe. Kiedy mał ważne jest tutaj zebranie istnienia ważnych powodów do ustalenia nierównych udziałów – tylko wtedy sąd uzwględni takie żądanie. Kancelaria aAdwokackaJerzegoy Chojkiaz miast Wrocław ze względu na wieloletnią praktykę potrafi ze prowadzi sprawy sprawiedl majątku. Mamy także sprawdzone sposoby na ustalenie składników majątku wspólnego w sytuacjach, kiedy małżonek ukrywa majątek. Wybrany anicy wykorzystują wiedzę i doświadczenie stawiając na piedestale stawiającrointe Indywidualne podejście do każdego klienta oraz fachowa pomoc prawna zwiększa szansę na zakończenie postępowania z na satyakcjonującychmi warunkhmi.