>

Mocne wsparciew trudnych chwilach

Jak powinien wyglądać podział majątku po rozwodzie? Oto nasze vademecum wiedzy

Jak powinien wyglądać podział majątku po rozwodzie? Oto nasze vademecum wiedzy

Sprawiedliwy podział majątku to bez dwóch zdań jedna z najbardziej problematycznych kwestii w trakcie rozwodu. W zdecydowanej większości przypadków taka czynność doprowadza do mocnego wydłużenia czasu postepowania sądowego oraz decyzji sądu o prawnym zakończeniu związku małżeńskiego. Co ciekawe, podział majątku może odbyć się jeszcze przed rozpoczęciem rozprawy, jednak taki krok należy uznać za rzadkość. Przeważnie skonfliktowane strony niezbyt często dochodzą do szybkiego porozumienia. Chcesz uniknąć komplikacji w trakcie rozwodu? Koniecznie sprawdź ten poradnik.

 

Podział majątku podczas trwania małżeństwa

 

Chojka Kancelaria Adwokacka to zespół doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów od rozwodów i podziału majątku. Od kilkunastu lat działamy w branży rozwodowej i regularnie obserwujemy zmiany dotyczące przeróżnych aspektów. Musimy jednak z przykrością stwierdzić, że podział majątku nadal w zdecydowanej większości przypadków stanowi kość niezgody pomiędzy stronami podczas rozwodów. Dobrym sposobem na wyeliminowanie potencjalnego problemu w przyszłości będzie sądowe ustanowienie rozdzielności majątkowej na krótko po zawarciu małżeństwa. Należy tutaj podkreślić, że źródłem problemu w tym przypadku jest wspólność majątkowa. Skuteczne wyjście z niej można zrealizować poprzez rozwód lub proponowaną przez nas metodę. Co ciekawe, może być ona zastosowana z datą wsteczną – na specjalne życzenie małżonków.

 

Sądowy podział majątku w trakcie rozwodu. Pomożemy Ci w nim!

 

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy rozdzielność majątkowa nie została ustanowiona za wczasu. Warto zaznaczyć przecież, że zazwyczaj rozwód nie jest skrupulatnie planowanym krokiem. W tego typu przypadkach warto zgłosić się do naszej kancelarii. Dokładnie wysłuchamy Twoich oczekiwań wobec rozwodu. Powołując się na wieloletnie doświadczenie, przeanalizujemy realne szanse na powodzenie wystawionych przez Ciebie roszczeń. Również tych dotyczących sprawiedliwego podziału majątku. Jeżeli nie ma możliwości dojścia do porozumienia pomiędzy małżonkami, nasza interwencja będzie na wagę przysłowiowego złota! Oferujemy pomoc w przygotowaniu wniosku o podział majątku oraz reprezentację Twoich interesów podczas postępowania sądowego, a także negocjacje i mediacje w sprawach rodzinnych i majątkowych.