>
Rozwód to tylko początek postępowania sądowego, które Cię czeka. Na zakończenie Twojego związku małżeńskiego należy również rozwiązać sprawy związane z alimentami, przyznaniem opieki rodzicielskiej, a także z podziałem majątku wspólnego. Rzadkością są sytuacje kiedy małżonkowie w zgodzie rozwiązują swoje problemy. W większości przypadków nieuniknione jest rozpoczęcie postępowania sądowego. W takich sytuacjach pomoc specjalisty od spraw rodzinnych jest niezbędna.
Sądowy podział majątku jest możliwy dopiero po uprawomocnieniu się wyroku rozwodowego. Jako majątek wspólny uznaje się wszystko to co zostało nabyte w czasie trwania wspólnoty ustawowej. Majątek osobisty, czyli to co mąż i żona nabyli przed zawarciem związku małżeńskiego, nie podlega podziałowi. Rozliczeniu poddawane są tylko nakłady z majątku osobistego na majątek wspólny i odwrotnie. Do wyboru są możliwe dwa sposoby na podział majątku wspólnego. Pierwszy sposób polega na umownym podziale majątku. Warto zaznaczyć, że możliwy jest tylko w sytuacji kiedy małżonkowie są w stanie dojść porozumienia. Umowa może zostać sporządzona w dowolnej formie, jeśli jednak do dzielonego majątku wchodzi np. nieruchomość, to koniecznym jest zawarcie umowy w formie aktu notarialnego.
Znacznie częściej dochodzi do sytuacji, kiedy małżonkowie nie potrafią się dogadać w kwestii majątku. Wtedy nieunikniony jest podział majątku na drodze sądowej. Prawidłowo przygotowany wniosek należy złożyć do sądu rejonowego. Z reguły majątek jest dzielony po połowie. Co w sytuacji kiedy jeden z małżonków znacznie bardziej przyczynił się do budowania wspólnego majątku? W takiej sytuacji sąd może ustalić nierówne udziały małżonków w majątku wspólnym. Kancelaria Adwokacka Jerzy Chojka posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw o podział majątku. Nasza pomoc może okazać się niezastąpiona w dochodzeniu sprawiedliwego podziału majątku wspólnego. Pomożemy w przygotowaniu odpowiedniego uzasadnienia Twoich żądań. Zyskaj szansę na satysfakcjonujące orzeczenie sądu. Zapraszamy!