Pozew o rozwód niesie za sobą liczne konsekwencje, które należy wziąć pod uwagę.
Przede wszystkim skoncentruj się na terminach, jakie są podane przez sąd.
Dodatkowo zapoznaj się z kwestią podziału majątku, opieki nad dziećmi i ewentualnych alimentów.
Najbliższy czas nie będzie łatwy, ale możesz przygotować się do tego.
Teraz liczy się spokój, fakty i profesjonalna pomoc.
Przeczytaj dokładnie pozew i załączniki. Zobacz jakie żądania wysunął Twój mąż. Zastanów się jakie to niesie konsekwencje dla Ciebie i rodziny. Pomyśl, na co możesz się zgodzić, a na co nie? Oceń szanse i ryzyko. Zastanów się jakimi argumentami dysponujesz i jakie masz dowody. Twoja odpowiedź na pozew rozwodowy powinna być gruntownie przemyślana i zaplanowana.
Jak odpowiedzieć na pozew rozwodowy? Nie ma na to pytanie jednej odpowiedzi. Każdy pozew i każde małżeństwo jest inne, dlatego tylko Ty wiesz, na czym będzie Ci zależało i co chcesz osiągnąć. Czasami interpretacja pozwu rozwodowego może być trudna. Wynika to przede wszystkim z narzędzi prawnych, którymi posługują się prawnicy. Rozważ wtedy pomoc adwokata. Doświadczony pełnomocnik zadba o właściwą ochronę Twoich praw. Po wstępnej konsultacji będzie widział, jakie stanowisko zająć w sprawie.
Otrzymując pozew o rozwód przede wszystkim zachowaj spokój i pamiętaj, że emocje w tym przypadku są złym doradcą. Skoncentruj się na terminach, jakie są podane przez sąd. Zastanawiając się nad tym jak odpowiedzieć na pozew rozwodowy pamiętaj, że konieczne jest przedstawienie wyczerpującego materiału dowodowego, na którym chcesz bazować w procesie.
Twoja odpowiedź na pozew jest nie tylko wyrazem Twojego stanowiska w sprawie rozwodowej, ale także wyznacza zakres koniecznych do przeprowadzenia czynności, zwłaszcza w zakresie postępowania dowodowego. To strony postępowania muszą udowodnić prawdziwość swych twierdzeń w procesie. Sąd nie będzie Cię wyręczał ani udzielał informacji co powinnaś zrobić, aby wygrać. Wynik Twojej sprawy rozwodowej będzie uzależniony od tego, jakie podejmiesz działania.