>

Mocne wsparciew trudnych chwilach

Alimenty Wrocław

Alimenty stanowią obowiązkowe świadczenia pieniężne, wypłacane przez zobowiązanego osobie do tego uprawnionej. Mowa o środkach utrzymania, niezbędnych do zaspokojenia uzasadnionych potrzeb. Dochodzić alimentów można już podczas sprawy rozwodowej albo w osobnym postępowaniu. O ich wysokości decyduje Sąd, biorąc pod uwagę m.in. możliwości majątkowe stron. Zależnie od okoliczności, alimenty mogą zostać przyznane na dziecko albo na byłego małżonka. Aby tak się stało, muszą zostać spełnione określone warunki. Jeżeli zastanawiasz się, czy masz prawo do uzyskania alimentów na siebie lub na dziecko, skontaktuj się z naszymi prawnikami. Jeśli po przeanalizowaniu sprawy okaże się, że należą Ci się alimenty, pomożemy w ich uzyskaniu. Być może uda się zrobić to poza Sądem – umowa alimentacyjna może zostać zawarta u notariusza. Gdy były mąż nie zechce zawrzeć ugody, skierujemy sprawę do Sądu.Sądowa walka o alimenty w mieście Wrocław. Zatrudnij adwokata, który wszystkim się zajmie

 

Wrocław to miasto, zapewniające dostęp do wielu kancelarii adwokackich. Nie rezygnuj z możliwości zatrudnienia specjalisty. Adwokat rodzinny zadba o formalności i dopilnuje, żeby sprawa została poprowadzona należycie. Prowadzona przez nas kancelaria adwokacka działa w mieście Wrocław od lat – zapewniamy pełne wsparcie prawne i reprezentujemy Klientów w sprawach alimentacyjnych różnego typu. Pomoc, jaką oferujemy, obejmuje wszelkie czynności: od negocjacji, przez przygotowanie stosownych pozwów i wniosków, a także reprezentację przed Sądem. W związku z tym, że każda sprawa o alimenty wymaga indywidualnego podejścia, proponujemy Ci spotkanie w naszej wrocławskiej kancelarii. Podczas konsultacji prawnej ustalimy, jakiego rodzaju świadczeń możesz ubiegać się od byłego małżonka i zaproponujemy najkorzystniejszy dla Ciebie sposób działania. Doświadczony adwokat rodzinny sprawnie przeprowadzi Cię przez poszczególne etapy postępowania i pomoże w kwestiach, związanych z egzekwowaniem alimentów satysfakcjonującej wysokości. Siedzibą naszej kancelarii jest Wrocław, ale prowadzimy sprawy o rozwód, podział majątku i alimenty dla Klientów z całej Polski. Chcąc maksymalnie zwiększyć swoje szanse na korzystne rozstrzygnięcie sporu przez Sąd, zdaj się na doświadczenie specjalistów. Nasz adwokat rodzinny osobiście zajmie się Twoją sprawą o alimenty, ani na chwilę nie zostawiając Cię bez pomocy.

 

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

kom: 730 537 716

Informacje: Prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie spotkania.

 

 Siedziba główna:

ul. Świebodzka 2A lok. 1,
50-046 Wrocław

 

 

Uzyskaj godne alimenty nie tylko dla dziecka, ale również dla siebie

 

Obowiązek alimentacyjny jest regulowany przez prawo rodzinne. Jako alimenty rozumie się obowiązkowe, a przede wszystkim regularne świadczenia pieniężne przyznawane zarówno na rzecz dzieci jak i byłych małżonków. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie podstawowych środków na wychowanie oraz utrzymanie członkom rodziny, którzy nie są w stanie sami zadbać o spełnianie swoich podstawowych potrzeb. Kodeks rodzinny i opiekuńczy nie określa kwot przyznawanych alimentów. Ich wysokość zależy przede wszystkim od usprawiedliwionych potrzeb osoby ubiegającej się o alimenty oraz możliwości zarobkowych i majątkowych osoby zobowiązanej do ich płacenia. Chojka Kancelaria Adwokacka z miasta Wrocław posiada w swoich szeregach adwokatów, którzy zwiększą Twoje szanse na uzyskanie satysfakcjonujących świadczeń alimentacyjnych. Doświadczony adwokat u Twojego boku wybierze najlepszy sposób na satysfakcjonujące zakończenie rozprawy.

 

Adwokat z kancelarii adwokackiej Jerzego Chojki stanie na straży Twoich praw

 

Już na wstępnym etapie, kiedy myślisz o wszczęciu postępowania sądowego o alimenty warto umówić się na konsultację prawną. Obowiązek alimentacyjny na rzecz byłego małżonka zależy w od tego, czy rozwód zostanie przeprowadzony z orzekaniem winy, czy bez. Oczywiście bez wątpienia praktycznie w każdej sytuacji zakończenie małżeństwa wpływa na pogorszenie sytuacji materialnej. To jak zostanie przeprowadzony rozwód pozwala dokładnie określić jak długo mają być płacone alimenty. W przypadku kiedy zupełnemu i trwałemu rozpadowi pożycia małżeńskiego był winny Twój małżonek, nakładany jest na niego w zasadzie dożywotni obowiązek alimentacyjny. Może on zostać przerwany tylko i wyłączenie wtedy, gdy zawrzesz kolejny związek małżeński. W przypadku rozwodu bez orzekania o winie lub kiedy małżonkowie wspólnie przyczynili się do zakończenia pożycia alimenty przyznawane są przez okres pięciu lat.

 

Doświadczony adwokat zakończy postępowanie o alimenty szybciej niż myślisz

 

Sprawy o alimenty nie należą do najłatwiejszych, dlatego kluczowy jest tutaj doświadczony adwokat. Jego pomoc okazuje się nieoceniona nie tylko w kwestiach ustalenia sprawiedliwej wysokości świadczeń pieniężnych, ale także wtedy, kiedy były małżonek nie wywiązuje się z obowiązku alimentacyjnego. Doświadczony adwokat z kancelarii adwokackiej Jerzego Chojki w mieście Wrocław będzie godnie reprezentował Twoją osobę podczas postępowań sądowych, a także podejmie odpowiednie kroki, aby uzyskane alimenty były dla Ciebie jak najbardziej zadowalające. Na fachową pomoc prawną i wsparcie doświadczonego adwokata w sprawach o alimenty mogą liczyć nie tylko mieszkańcy miasta Wrocław, ale także innych miejscowości. Specjalistyczne przygotowanie, wszechstronna wiedza z zakresu prawa rodzinnego to klucz do satysfakcjonującego zakończenia wszystkich spraw o alimenty.