>

Mocne wsparciew trudnych chwilach

Chcę wnieść pozew o rozwód

Próby ratowania związku zawiodły. Jesteś zdecydowana na zakończenie małżeństwa i rozwód. To trudny czas, w którym musisz zdobyć się na działanie.

Aby rozpocząć procedurę sądową musisz przygotować i złożyć pozew o rozwód. Musi on zawierać określone prawem elementy. Niekompletny pozew rozwodowy spowoduje konieczność uzupełnienia jego braków, o co zostaniesz wezwana przez sąd. Jeśli ich nie uzupełnisz, pozew zostanie zwrócony i nie odniesie zamierzonego skutku.

Szczególnie skomplikowane mogą okazać się pozwy w sprawach, w których będziesz domagała się orzeczenia o winie swojego męża, wysokich alimentów czy też podziału majątku wspólnego.

Możesz przygotować pozew o rozwód samodzielnie. Na tej stronie znajdziesz wiele informacji jak przygotować i złożyć pozew o rozwód. Do pozwu będziesz musiała dołączyć stosowne dokumenty – informację na ten temat znajdziesz tutaj.

Jeżeli chcesz czuć się komfortowo i bezpiecznie, zleć przygotowanie pozwu rozwodowego doświadczonemu prawnikowi, który zajmuje się sprawami rodzinnymi.

 

Dowiedz się na co zwrócić uwagę i jak kształtuje się Twoja sytuacja.

NAJWAŻNIEJSZE KWESTIE DO UWZGLĘDNIENIA
PRZY PRZYGOTOWYWANIU SIĘ DO ROZWODU TO:

Pozew
- na co zwrócić
uwagę

Profesjonalny
pełnomocnik

Proces
postępowania

Koszty